Прес-конференція на тему впровадження “Єдиного вікна”

Представники компанії беруть участь у нарадах та прес-конференціях на тему впровадження “Єдиного вікна” при проходженні екологічного, санітарного, фіто-карантинного та ветеринарного контролів. Зустрічі з керівниками дозвільних служб виявили недоліки у впровадженні “єдиного вікна”.

sr02

Основною проблемою, яка перешкоджає ефективному використанню «єдиного вікна» є фактичне зростання часу на проходження контролю.
«Єдине вікно» не гарантує скорочення термінів отримання дозвільної документації, ніж це є при паперовій подачі документів безпосередньо відповідному інспектору, наприклад, Держпродспоживслужби.
Адже, виходячи з положень абзацу 1 статті 19 Постанови Кабінету Міністрів України №364 від 25 травня 2016 р. , уповноважена посадова особа протягом чотирьох робочих годин з моменту отримання через вебінтерфейс електронного повідомлення і сканованих документів» приймає рішення про завершення контролю, відмову, огляд і т. д. Термін в 4 години є надто довгий, оскільки, подаючи фізично заявку на отримання дозволів за старою схемою поза «єдиним вікном», підприємство має можливість отримати їх протягом 2-3 годин, включно з оглядом товару.

mm03

Другою причиною незацікавленості в «єдиному вікні» є довгий термін проведення огляду товарів. Адже, виходячи з положень Постанови КМУ №364 «Огляд товарів не може бути призначений пізніше, ніж протягом 24 робочих годин від часу, запропонованого підприємством». При цьому підприємство опиниться в ситуації, коли огляд може бути призначений аж на 3-й робочий день після подання електронного повідомлення. Такий тривалий термін не може бути прийнятним, оскільки, подаючи фізично заявку на отримання дозволів по старій схемі поза «єдиним вікном», підприємство має можливість отримати їх протягом 2-3 годин. Окрім того зазначимо, що при проведенні фітосанітарного контролю дерев’яної супровідної тари, інспектор дозвільного органу повинен здійснити огляд дерев’яного пакувального матеріалу в 100% транспортних засобів. За таких умов проведення фітосанітарного контролю буде тривати значний час і може бути підставою для корупційних дій.

sr01

Іншою проблемою є вимога фізичного подання оригіналів паперових документів для проходження контролю. Подання паперових оригіналів документів йде в розріз з основним принципом «єдиного вікна», що обмін інформацією здійснюється «із застосуванням інформаційно-телекомунікаційної системи».
Вимогу документів працівники управління фітосанітарної служби Держпродспоживслужби обґрунтовують пунктом 24 Постанови Кабінету Міністрів України №364 від 25 травня 2016 року «24. Оригінали документів, необхідні для здійснення згідно із законодавством відповідного виду державного контролю, пред’являються та/або передаються підприємством контролюючому органові під час проведення огляду товарів чи відбору зразків на вимогу відповідного контролюючого органу».

mm 01
Однак, керуючись даною нормою, від суб’єкта ЗЕД вимагаються всі документи (як і колись), і така вимога обґрунтовується необхідністю ведення обліку у внутрішній електронній обліковій системі служби типу «1С».
Як результат, принцип «єдиного вікна» буде широко використовуватися підприємцями тільки за умови, якщо всі вище перераховані перешкоди будуть усунуті, а переваги від його використання переважать всі наявні недоліки.


mm02